Teknikler

FİLTRE KAHVE

Kahve çekirdeklerinin öğütüldükten sonra su yardımı ve bir filtre aracılığı ile damla damla demlenmesi sonucu ortaya çıkan leziz bir içecektir.

ESPRESSO MAKİNESİ

İtalyanların kendi dilinde “basınçla yapılan” anlamına gelen ve de çok ince bir biçimde öğütülmüş kahve çekirdeklerinin yoğun su basıncı ile birleşmesi sonucu ortaya çıkan bir içecektir.

FRENCH PRESS

Kalın öğütülmüş kahve çekirdekleri ile su harmanlanarak bir kabın içerisinde demlenmeye bırakılır. Ardından ise posası aşağıda kalacak şekilde bir filtre yardımı ile sıkıştırılarak süzülmesi ile ortaya çıkan içecek türüdür.

HARİO

V60 adı verilen bir sisteme dayanan ve 60 derecelik koniler ile kahveyi su ile birleştirip alttaki hazneye süzülmesi sonucu ortaya çıkan enfes bir kahvedir.

CHEMEX

Kum saatine benzer bir kabı sayesinden Hario yöntemine benzer ancak daha kalın bir filtre ile kahveyi Drip (Damıtma) yöntemi kullanarak yavaşça süzer. Bu sayede eşsiz bir sunum ve tat ile karşılaşırız.

AEROPRESS

Amerikan oyuncak tasarımcısı Alan Adler tarafından geliştirilen yöntem sayesinde 2-3 bar basınç ile kahvenin demlenmesini sağlar. BPA içermemesi ve aromasını tam vermesi sebebi ile çok tercih edilen bir üründür.

TÜRK KAHVESİ

Geleneksel kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan ve posasını da fincanda bulabileceğimiz su ve kahvenin kızgın ateşte kısa bir süre içersinde yoğun etkileşimi sonucu damaklarımızda tat bırakacak bir lezzet ortaya çıkmıştır.

Başa dön